Bedømmelse af glas 4

Laurits refererer:

Så blev den 4. og sidste glaskonkurrence i sæsonen 2015-2016 afholdt tirsdag d. 2. feb. 2016. dommer var Edith Herand fra Halsnæs Fotoklub som leverede en god bedømmelse.Der var samlet ca. 20 af klubbens medlemmer til bedømmelsen. I papir vandt Jespers billede ”Træskærer fra Hawai” og i digital vandt tages billede ”bjerglupiner”. Der var indleveret 46 billeder i papir og 56 billeder i digital.

Senest opdateret: 2016-02-06

Jesper får et lille glas for 1.plads i den digitale kategori.

Jesper får et lille glas for 1.plads i den digitale kategori.

Tage med sit 'papirglas'

Tage med sit ‘papirglas’

Dette indlæg blev udgivet i FotoBlog. Bogmærk permalinket.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *