Portræt lyslægning og instruktion i brug af flash anlæg

Denne tirsdag var en workshop i Portræt lyslægning og instruktion i brug af flash anlæg.  Så klublokalet og baglokalet var blevet lavet til fotostudie med bagtæpper, lysanlæg/ flasher og reflektor skærme. Alf og Søren havde arrangeret aftens setup’et inkl. fået Alf’s datter Emma og hendes kæreste William til at stille sig til rådighed som modeller.  Det var i høj grad med til at gøre aftenen spændende. Der var stor erfarings udveksling og input fra klubbens medlemmer. Jeg var ikke selv tilstede men har hørt at det var en meget vellykket aften.

Tak til det unge par for deres tålmodighed og indsats

Dette indlæg blev udgivet i FotoBlog. Bogmærk permalinket.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *